ייעוץ וליווי פיננסיניהול כספי בעסק

 • בעל העסק, לרוב, אינו מבין בחשבונאות ובכספים.
 • הקמת מערכת תזרים מזומנים בעסק ושימוש בה היא קריטית לקיומו.
 • גיוס אשראי וניהולו מחייבים ליווי מקצועי.
 • ניתוח הפעילות העסקית הוא בסיס לניהול תקציב יעיל ולפיקוח על תוצאותיו.
 • לצורך התייעלות מתמדת והתפתחות עסקית, העסק זקוק לייעוץ שוטף בקבלת החלטות עסקיות.

ניהול ותכנון פיננסי במשפחה

 • את העושר המשפחתי רצוי לנהל בצורה חכמה ובאמצעות אנשי מקצוע.
 • תכנון ההשקעות יוצר הכנסות פסיביות.
 • גם משקי הבית של בני המשפחה זקוקים לתכנון פיננסי, כולל תכנון פרישה.
 • ליווי מקצועי נדרש בכל הקשור בהעברת נכסים ובתכנוני מס.הגן של יעל וענת

יעל וענת הן אחיות. יעל למדה חינוך מיוחד וענת למדה תרפיה בשילוב אמנויות. הן חשבו ומצאו, שכדאי להן להקים גן ילדים, שיפעל במתכונת חדשנית. לא היה להן ניסיון או ידע בניהול פיננסי, אבל הייתה להן המון תשוקה.

הגן הייחודי אכן זכה לביקוש, אולם לא הצליח להתרומם כעסק. כבר בשנה הראשונה, הן מצאו את עצמן פעם אחר פעם נאלצות להגיע לסניף הבנק לטפל בחריגה מהמסגרת. כשפגשתי אותן, הן היו על סף בכי, כי לא רצו לסגור את הגן. בדיקה קצרה הראתה, כי הן סובלות מליקויים נפוצים בעסקים משפחתיים:

חוסר הבנה בפיננסים וליקויים בהעברת נתונים כספיים

בעסקים המשפחתיים נהוג לומר, ש"אפשר לסמוך רק על מישהו מהמשפחה שלא יגנוב את הקופה". לכן, בדרך כלל, מקבל אחד מבני המשפחה את האחריות על ניהול הכספים והדוחות – אם במינוי של המייסד או בהחלטה אחרת. "איש הכספים" המשפחתי הוא לאו דווקא מישהו שמבין בתחום. אמנם, הוא עושה כמיטב יכולתו, אך העדר הכלים הנכונים וההבנה הפיננסית עלולים לגרום לו לעשות טעויות.

זה מאוד נוח לשאר בני המשפחה, שיש מי שמשחרר אותם מ"כאב הראש", אלא שזה בדיוק מה שעלול לדרדר את העסק לבעיות כספיות. הם נותרים לרוב די "מנותקים", כי הם ניזונים רק מהמידע שאיש הכספים מוסר, רק שהוא אינו מדווח באופן סדיר, לא באופן מלא ולעיתים אפילו באופן שגוי.

לא פעם, נוצר פער מהותי בין התמונה הפיננסית שהם מציירים לבין המצב בפועל. בשל כך ובשל העדר הידע המקצועי הרלוונטי, מתקבלות בעסק החלטות כספיות מהותיות שגויות.

ניהול בלתי מקצועי של העושר המשפחתי

הראייה העסקית-פיננסית בעסק המשפחתי שונה במהותה מזו של עסק רגיל, מאחר שהמטרות שלהם לטווח הארוך שונות. עסק רגיל ישאף להשיג רווח באחת מהדרכים האלה, לפחות:

 1. יצירת רווח מיידי ממכירת העסק (אקזיט).
 2. יצירת רווחים לאורך זמן, עד שייסגר או יימכר.
 3. יצירת רווחים בעסק, שכולם עוברים לבעל העסק.

בעסק משפחתי, לעומת זאת, מטרת-העל היא ליצור המשכיות של הפעילות העסקית לאורך דורות רבים; "אקזיט" אינו נמצא על הפרק.

מטרה נוספת היא לייצר פעילות עסקית ענפה, שתפרנס את כל בני המשפחה ההולכת ומתרחבת לאורך דורות - גם אלו שאינם מעורבים פיזית בניהול העסק, כגון כלות וחתנים. השגת המטרה מחייבת יצירת איתנות פיננסית וביצוע השקעות מניבות, ולשם כך נדרש תכנון מסודר ומעקב מקצועי אחר היישום בפועל. זו הסיבה שעסקים משפחתיים מאופיינים בלקיחת סיכונים נמוכים יותר, ביחס לעסקים מקבילים באותו התחום.

מעבר לכך, בני המשפחה זקוקים במקרים רבים לייעוץ ולליווי פיננסי בנושאים הקשורים לביתם: בדור המייסד, יש מקום לתכנון פיננסי לקראת הפרישה לגמלאות (כולל תכנון ההכנסות בתקופת הפרישה ולפניה), ובדור השני, יש ביקוש לתכנון פיננסי כולל לעצמם ולמשפחתם הגרעינית, וגם לנכדים.מה אנחנו עושים?

תוצר משפחתי מציעה מעטפת שירותים ופתרונות לעסק, הכוללת נבחרת של מומחים פיננסיים ועסקיים לכל תחום פעילות. כך אנחנו דואגים להסדיר את הניהול הפיננסי של העסק והמשפחה ולהוביל אותם לצמיחה ולהצלחה ורווחה כלכלית:

 • מלמדים כלים נכונים לניהול החשבונות.
 • מקימים מערכת תזרים מזומנים לעסק ומפקחים עליה.
 • בודקים את הנתונים הכספיים ומציגים אותם לבעלי העסק, לשם התייעלות ובקרה.
 • מסייעים בניהול מערך המימון וההשקעות של העסק, לרבות גיוס אשראי או שינוי במבנה האשראי.
 • משפרים את מבנה התמחיר בעסק, כדי להשיג התייעלות תפעולית והגדלת רווחים.
 • מתכננים ומיישמים את הפיתוח העסקי, מתוך ראייה פיננסית רחבה ויכולת ביצועית מוכחת.

גם בכל הקשור לתכנון הפרישה והעברת השרביט לדור הבא, אנחנו מציעים מגוון שירותים, שיוצרים מעטפת מקצועית מקיפה:

 • בניית עתיד פיננסי לדור המייסד – תכנון פיננסי לפרישה
 • יצירת הכנסות פסיביות (מקרקעין/שוק ההון/פיננסים) בנוסף להכנסות מהעסק.
 • תכנון מיסוי להעברת הנכסים (מניות החברה ונכסים נוספים, לרבות מקרקעין) לדור הבא.
 • ליווי וסיוע בניהול כלכלות המשפחה לרבות ניהול תקציב ותזרים משפחתי.
 • תכנון עתידי כלכלי לדור הבא (הילדים/הנכדים), באמצעות ביצוע תוכניות חיסכון והשקעות שונות ארוכות טווח.

לעשות "בית ספר" לגן הילדים

מיד כשהתחלנו ללוות את יעל וענת, הבנו שכדאי "לעשות בית ספר" לגן וערכנו להן סדרה של הכשרות מקצועיות בתחומי הפיננסים. אחרי שלמדו התנהלות פיננסית נכונה, הן באמת "עלו על הסוס". שיפרנו את התמחור, הכנו תקציב רלוונטי והן החלו לנהל תזרים מזומנים מסודר. הגן עבר לפסים רווחיים.

במקביל, טיפלנו ביחד איתן במערך ההשקעות והחיסכון בחשבונות האישיים שלהן, כדי שיוכלו ליהנות כראוי מפירות עבודתן לאורך שנים.

החברה שינתה את פרטי הלקוחות וחלק מפרטי הסיפור בכדי לשמור על חסיון הלקוח.


במה אנחנו יכולים לעזור לך?

מרגיש שהעסק שלך תקוע בגלל בעיה כספית? מתלבט בשאלה לא ברורה בנושא הפיננסי? יש לך תחושה שהכסף בורח לך מהחשבון הפרטי? רוצה לדאוג כראוי לילדים?

בוא לשיחת ייעוץ איתנו.

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  הסדרי נגישות

  בבניין המשרדים קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: בבניין בו פועלת החברה, ישנם שירותים נגישים המיועדים למבקרים עם מוגבלויות בכל קומה. כמו כן, קיימות חניות מיוחדות לנכים המגיעים למשרד ברכב ובעלי תו נכה, והן מסומנות בהתאם בחניונים הסמוכים. בנוסף, ניתן להשתמש במעליות הנגישות בבניין, והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין ולמשרדים עם חיית שירות.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.